Lyžařské zájezdy

 

Nabídka lyžařských zájezdů.

 

Nabídka Lyžování 2018 je kompletní. Některé pobyty budou, jako každoročně, brzy obsazené. Jedná se především o exponované termíny v období Vánoc, Silvestra a termíny jarních prázdnin.

Pokud plánujete v roce 2018 lyžařskou dovolenou a ještě nemáte nic konkrétního objednáno, kontaktujte nás se svými požadavky co nejdříve.

 

 Zájezdy z nabídky Lyžování 2018 můžete vybírat zde.

 

RAKOUSKO

PRODEJ BYL ZAHÁJEN 1. 6. 2017
 

NOVINKY

... Skifun kluby – letos rozšířená nabídka!!!

Zell am See – Alpine Resort Schwebebahn**** - kvalita a skvělá poloha hotelu s animačním programem v českém jazyce
Rauris – Apartmány Schönblick♣♣♣♣ - animace pro děti od 5 – 12 let, moderní a perfektně vybavené apt pro 6 – 8 osob, včetně lyžařské školičky s česky mluvícím instruktorem!
Fieberbrunn – Sporthotel Fontana**** - přímo na sjezdovce za skvělou cenu - s možností dokoupení lyžařské školy s česky mluvícím instruktorem, areál letos nově lyžařsky propojen s prestižním Saalbach / Hinterglemm / Leogang!
Katschberg – Falkensteiner Club Funimation ****-  luxusní rodinný hotel s animačním programem v českém jazyce
... Skiareály / ubytovací kapacity – rozšířená nabídka!

Schneewinkel – nově areály Waidring, St. Ullrich – menší rodinné
Matrei / Kals – po roční pauze opět v naší nabídce
Nassfeld – navýšení počtu ubytovacích kapacit – ideálnídostupnost pro klienty z Moravy
Kitzbühel – apartmánový dům Kolping letos kompletně v naší garanci
Kaprun – Zell am See – Landhaus Fischer**** - apartmánové ubytování v nejoblíbenějším středisku za super cenu


ITÁLIE

PRODEJ BYL ZAHÁJEN 15. 7. 2017
nabídka je kompletní, většinu zájezdů najdete na webu

NOVINKY aneb na co se můžete těšit
... Skifun kluby – letos v nabídce 6 – 8 ubytovacích kapacit ve vybraných areálech
... Lyžařský instruktor zdarma – pouze v některých skiareálech za speciálních podmínek
... Slevy pro seniory – zajímavé slevy ve vybraných střediscích
... Garance sněhu – i letos budeme mít pro naše klienty jistotu v podobě garance sněhu
 
PROČ SE VYPLATÍ VYBÍRAT ZIMNÍ DOVOLENOU VČAS?
... slevy až 20 % v přednostním prodeji do 20.10. 2015
... slevy až 10 % v předprodeji do 31. 10. 2015
... široký výběr z nejžádanějších nabídek ubytování a termínů
... dostatečná kapacita pro skupinové zájezdy
... dostupnost žádaných rodinných pokojů
... skifun kluby pro nejmenší lyžaře
... speciální nabídky 4 za 3, 7 za 6 či 7 za 5
... záloha pouhých 990,- Kč na jednu smlouvu

 

LYŽOVÁNÍ A SNOWBOARDING 2018

Jarní prázdniny 2018

Lyžování v Rakousku | Informace - Rakousko
Perfektně upravené sjezdovky, zasněžené svahy a jistota sněhu na ledovcích.
Rakousko lze bez nadsázky označit za kolébku alpského lyžování. Již v roce 1895 vynalezl Rakušan s českými předky Matthias Zdarsky první lyžařské vázání pro sjezd, v roce 1904 byla nedaleko Arlberského průsmyku otevřena první sjezdovka na světě a také v lyžařských školách a organizování prvních sjezdových závodů si Rakousko nárokuje prvenství. Například jeden z nejznámějších a rozhodně nejslavnějších sjezdů světového poháru se v Kitzbühelu na proslavené sjezdovce Hahnenkamm koná již od roku 1931. A ne náhodou se v Innsbrucku, metropoli Tyrolska, již dvakrát pořádaly Zimní olympijské hry.Lyžování v Itálii | Informace - Itálie
Italská lyžařská střediska mají všechny předpoklady pro vynikající sportovní vyžití, naleznete zde nejen sjezdovky všech typů obtížnosti, ale i nekonečné běžecké trasy. Na své si přijdou také milovníci procházek pohádkovou zimní krajinou. Okouzlí Vás nádherné panoramatické výhledy ze zasněžených italských kopců, které patří mezi ty s nejmenším výskytem lavinového nebezpečí.
Tady na severu se potkává italská lehkost s tyrolským šarmem a společně tak na svazích vytváří atmosféru pro nezapomenutelnou lyžařskou dovolenou.
Výborné podmínky na sjezdovkách i v běžeckých stopách jsou jistotou a dlouhé čekání ve frontách je zde neznámým slovním spojením.
Itálie je lyžařský ráj. To si asi pomyslí každý milovník zasněžených svahů, který zavítá do italských Alp. Nelze se tedy divit, že se Itálie, především v posledních 15 letech, těší stále většímu zájmu lyžování chtivých turistů z celého světa.


Lyžování ve Francii 2018 | Informace - Francie
                                                                       Lyžařská mapa Francie ke stažení ( .pdf  2,8 MB )
I my můžeme jen potvrdit, že francouzské lyžařské svahy, zejména pak v Savojsku, patří k tomu absolutně nejlepšímu nejen v evropském, ale i světovém měřítku. Platí to o sjezdovkách, volném terénu i snowboardových areálech. Není proto divu, že většina světových výrobců lyžařského a snowboardového vybavení natáčí se svými profesionálními jezdci videa právě v nezapomenutelných exteriérech francouzských lokalit. 
Samostatnou kapitolou je prostornost ubytovacích jednotek. Zde Francie za ostatními alpskými velmocemi výrazně zaostává a jasně tím sděluje, že ubytování rozhodně není to hlavní, proč se sem jezdí. I v tomto ohledu ale najdeme výjimky, když především nové residence společností MGM či CGH splňují nejvyšší "ubytovací" nároky. Opustíme-li téma lyžování a ubytování, musíme se ještě zmínit o místní gastronomii. Výtečná francouzská kuchyně, bezkonkurenční červená vína, nepřeberný výběr sýrů všech chutí, savojské speciality nebo třeba čokoládové fondue - to jsou lákadla, která bezpochyby nadchnou i kteréhokoli "lyžařského" návštěvníka.
Výčet kvalit i slabin francouzských středisek by mohl ještě dlouho pokračovat. Spokojme se ale s tímto stručným shrnutím a pojďte se podívat na na naši nabídku lyžování ve Francii. Návštěvu Francie Vám můžeme jen vřele doporučit, protože atmosféru zdejšího lyžování snad ani nejde popsat slovy, ta se musí prostě zažít na vlastní kůži.Lyžování ve Švýcarsku | Informace - Švýcarsko
Švýcarsko je pro mnoho lidí doslova synonymem té nejvyšší kvality, tradičně neutrální země a též turistické top destinace. Zároveň je však často považována za předraženou zemi, kde často současná realita pokulhává za vynikající pověstí. Toto je ovšem pravda jen zčásti. Stačí letmý pohled do našeho ceníku ubytovacích kapacit, aby se rozplynula představa o příliš drahé zemi. Ano, ty absolutně nejlevnější pobyty ve Švýcarsku nehledejte, ale často budete překvapeni, jak málo se Švýcarsko cenově liší od jiných alpských zemí. O něco dražší je tradičně snad jen stravování v místních restauracích.


Lyžování v Andoře
Naši nabídku lyžařských zájezdů již tradičně doplňuje také oblíbená Andorra, jeden z nejmenších evropských států, ležící mezi Francií a Španělskem ve východních Pyrenejích. Andorra je bezkonkurenčně nejvyšší zemí Evropy, prakticky celé území leží v nadmořské výšce nad 1.000 m a je obklopeno horskými hřebeny vysokými až 3.000 m, což spolu s vysokou vlhkostí od Atlantiku zaručuje perfektní sněhovou pokrývku po celou zimní sezónu.
Únorové autokarové zájezdy jsou v kombinaci 7 nocí,6-ti denní skipas. Kratší zájezdy považujeme za nevhodné vzhledem ke vzdálenosti (až 5 hod.jízdy navíc proti Francii) a určitému komfortu (odpočinku) před a po lyžování.


Lyžování v Německu
Německo je sice největší alpská země, ale Alpy sem zasahují jen svou zanedbatelnou částí do jižního Bavorska. Prvního reprezentanta německého lyžování pro náši nabídku na tuto sezónu jsme tedy zákonitě nehledali na německé straně Šumavy či Krušných hor, ani ve Schwarzwaldu, ale právě v nejjižnější oblasti Bavorska. A Bavorsko má v tomto směru opravdu co nabídnout, však se jen podívejme, 0 jak zvučná jména jde: Oberstdorf, zasvěcený klasickému lyžování, kde se již dvakrát, v letech 1987 a 2005, konalo mistrovství světa, Garmisch - Partenkirchen, dějiště Zimních olympijských her 1936, Ruhpolding jako německá biatlonová Mekka a trojnásobné dějiště světového šampionátu v tomto sportu. Takto lze pokračovat dál, vždyť zde nedaleko od sebe nalezneme další zvučné pojmy a pravidelná dějiště Světových pohárů a světových šampionátů v příslušných sportech, ať už jde o Inzell jako ráj rychlobruslařů, Reit im Winkl lyžařů běžců a skokanů, nebo Königsee sáňkařů a bobistů. Na malém prostoru německých Alp se zde promítá nesmírný ekonomický potenciál osmdesátimiliónového národa a výsledkem jsou světově proslulá sportoviště a takřka dokonalá infrastruktura celé oblasti, když z obojího pochopitelně nemůže neprofitovat i běžný návštěvník.Lyžování v Bulharsku - Bansko a Borovec | Informace - Bulharsko
Na Pirinu se lyžuje především v areálu Šiligarnika, vybudovaném pod vrcholem Todorka (2.746 m) a na okolních svazích. Trojsedačkové lanovky začínají v 1.700 m a končí ve výšce 2.400 m. Velké sjezdovky jsou dlouhé přes 2.500 m. V posledních dvou letech významná bulharská cestovní kancelář investovala v tomto areálu do rozsáhlé modernizace střediska. Přímo z Banska byla zprovozněna kabinová lanovka až do lyžařského areálu. Byly zde otevřeny další sjezdové tratě všech úrovní náročnosti a také zprovozněna řada nových vleků a lanovek. Celková délka lyžařských tratí je přes 40 km. Sjezdovky jsou každodenně upravovány a mají špičkovou úroveň. Pod sjezdovkami jsou ski servis, půjčovna a úschovna lyží, snowboardů a bot, stánky s občerstvením, restaurace, apre ski bary.
Dalším bulharským střediskem, které najdete v naší nabídce je Borovec.
Borovec je nejstarší a donedávna největší lyžařské středisko v Bulharsku, nacházející se na úpatí nejvyšší hory Bulharska (Mousala 2.925 m n. m.). Borovec se nachází pouhých 73 km od Sofie a byl vybudován jako moderní středisko plné rodinných i luxusních hotelů, restaurací, klubů, obchodů a samozřejmě také sjezdovek a vleků. Sněhová pokrývka je zde od listopadu do května a v sezóně je více než 1,5 m silná. Prakticky zde neexistuje znečištění ovzduší a průměrná teplota v lednu je zde -4,6°C. Od všech našich ubytovacích kapacit je zajištěn pravidelný transfer k lanovkám.

Vzhledem k nízkému zájmu o lyžování v Bulharsku v předešlých sezónách Vám můžeme nabídnout v roce 2017 zajištění ubytování v bulharských střediscích a dále pak zajištění skipasu a zajištění aktuálně dostupné dopravy.

 

 

 

lyžování a snowboarding 2018