Lyžování ve Švýcarsku 2018 - obecné informace

ENGADIN / Sv.Mořic najdete v nejvýchodnějším cípu Švýcarska v Graubůndenu, vzdálenost z Prahy je pouhých 700 km. Oblast je celá optimálně dopravně propojená a platí tady také jediný skipas. Chlubí se tu 322 slunečnými dny v roce. Dovolená ve Sv. Mořici je symbolem luxusní dovolené. Je to místo, kde se setkávají slavní a bohatí, na místní hlavní třídě nechybí butik žádné světové značky. Ti, kteří luxus nevyhledávají, ale rádi by si tady zalyžovali, se určitě nesmějí touto nálepkou nechat odradit. Přímo ve Sv. Mořici se nabízí ubytovací kapacity všech kategorií, včetně mládežnické ubytovny. Možností je i ubytování v dalších místech údolí, která jsou dopravně propojená a jízdné je už součástí skipasu. Lyžařsky nejvýznamnější je oblast Corvatsch a Corviglia. Corvatsch je nejvyšším místem oblasti s výškou 3.303 m a nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti včetně terénů pro freeride a také páteční noční lyžování. Corviglia je lyžařský ráj, který začíná přímo v centru Sv. Mořice, odkud vás vyveze nejdříve zubačka a pak soustava kabin a sedaček. Tato oblast je i nejmoderněji vybavená. Diavolezza je pak poslední součástí místního lyžařského safari, sem už je třeba popojet vláčkem. Středisko nabízí ale zajímavé terény a klidnější atmosféru.
Tip pro vaši peněženku:
Vaše děti ve věku 6-12 let mají slevu 66 %, mládež ve věku 13-17 let pak 33%. Sezóna je tady rozdělena do tří pásem, kterým odpovídají i ceny - „low" 25.11.-23.12. a 10.4.-1.5., „normál" 7.1.-3.2. a 4.3.-9.4. a „high" 24.12.-6.1. a 4.2.-3.3. TOP hitem letošní zimní sezóny jsou balíčky zahrnující ubytování a skipas na celou oblast včetně místní dopravy. 5 přenocování + 5denní skipas můžete mít již za 331 švýcarských franků. Balíčky jsou připraveny pro všechny kategorie ubytování pro 2,3,5 a 7 dnů a pro následující období 25.11.-22.12., 7.1.-28.1. a 17.3.-1.5.. Ušetřit tak můžete až 30%! Rezervovat lze na info@bergbahnenengadin.cn nebo na info@engadinferien.ch.
Tip pro aprés ski:
Bruslení na jezeře.
Návštěva největšího whisky baru na světe (co do počtu zastoupených druhů whisky) v hotelu Waldhaus am See ve Sv. Mořici, návštěvu s ochutnávkou snese každá peněženka. Nejvýše položený hotel v Graubůndenu Berghaus Diavollezza ve výši 3 000 m n.m. nabízí venkovní perličkovou koupel nejen pro hotelové hosty.
1 750-3 303 m n.m.
sjezdovky celkem: 350 km
s umělým sněhem: 70 km
běžecké tratě: 180 km


Davos je nejvýše položeným evropským městem a pro české lyžaře má oprávněně ten nejlepší zvuk. Z Prahy je to sem jen 680 km. Lyžují tu celebrity z celého světa. Davos je ale í místem, kde se konají ekonomická fóra, a dějištěm hokejového Spengler Cupu. Milovníci umění ho spojují s románem Thomase Manna Kouzelný vrch. Sídlí tu světově unikátní Ústav pro výzkum sněhu a lavin. To je jen několik kamínků z pestré mozaiky Davosu. Bezmála století postupné geneze vytvořilo lyžařský region s pěti epicentry, propojenými nikoliv lanem, ale - jak ve Švýcarsku jinak - vlakem. Nejstarší a zároveň největší oblast Parsenn je s městem spojena zubačkou a se sesterským Klosters visutou kabinou. Kabiny a kabinky jsou branou i do okolních revírů Jakobshorn, Pischa, Madrisa a Rinnerhorn. Jak to u tradičních středisek bývá, vějíř sjezdo-vek se rozevírá ve vyšších, nad hranicí lesa ležících partiích a dolů sporadicky sbíhají tratě, které slouží spíš jen návratu do údolí. V Parsennu masivní horský hřbet zbrázděný rozbíhajícími se údolíčky a prošpikovaný lanovkami nabízí v první řadě členité terény - široké pláně, nekonečné sjezdové vlásenky zavrtávající se hluboko do lesů i lahůdky pro freeridery. Pro koncentrovanou dávku carvingového opojení je lepší vyjet na západní svahy Jakobshornu, kde je v přehledném terénu o různém sklonu preparováno pět prvotřídních sjezdovek, osazených expresními sedačkami. Madrisa, domovský kopec střediska Klosters, nabídne sedm vleků s přehlednými červenými tratěmi, podobně poněkud zasunutější Rinnerhorn. Pischa se letos mění v kontrolovanou freeridovou zónu, kde místo upravovaných tratí čeká jen prašan.

Širokou nabídku lyžařských zájezdů do Švýcarska najdete zde: Lyžování ve Švýcarsku 2018

Lyžování ve Švýcarsku