Lyžování v Itálii 2018 - obecné informace

Tradičním italským lákadlem bylo, že se za stejné peníze pořídí lepší muzika. Na skipasech, ubytování i gastronomii oproti sousedům stále ušetříte, ale rozdíly se - a nejen zásluhou společného eura - stírají. Určitě už italská láce neplatí paušálně a nejoblíbenější a nejvytíženější střediska se moc neliší od alpského průměru. Není divu, moderní a zpravidla pohodlné lanovky a nejvýkonnější zasněžování v Evropě něco stojí. Itálie může jen omezeně konkurovat velkými plochami prolinkovaných sjezdovek, i když na zlepšení stavu se v rámci limitů ochrany přírody pracuje - lyžařská houpačka před pár lety vznikla v Tonale propojením šestikilometrovou kabinkou s Ponte di Legno, už loni rozšířeným o severní svahy v Temú. Brzy by se měla spojit také Madonna di Campiglio s Pinzolem a Folgarida-Marilleva bude přístupná novou lanovkou přímo z vlakového terminálu v Mestriagu. O expanzi usiluje i jihotyrolský vrcholek Kronplatz s „kosmickými hi-tech lanovkami: vykácel se také jihozápadní svah Piz de Plaies pro novou 2km červenou sjezdovku a kabinku coby spojovník do údolí Gadertal, odkud už po čtvrthodinách pendlující skibus dokonl napojení na legendární lyžařský okruh Sella Ronda.

V něčem je ale Itálie přeci jen bezkonkurenční, příroda ji obdařila nejkouzelnějšími horami - Dolomity. Ani ostatní pohoří nezklamou, krajinová pestrost je v celém jižním oblouku značná.

Nabízená italská lyžařská střediska: Například Bormio, Livigno, Kronplatz, Klausberg a Speikboden, Madonna di Campiglio, Orobie a Presolana, Passo Tonale a Ponte di Legno, Prato Nevoso, Sella Ronda a Val di Fassa, Val di Fiemme, Val di Sole, Val Gardena a Alpe di Siusi, na hranici Itálie a Švýcarska, pro nás trochu z ruky, je lyžařská oblast Madesimo a mnoho dalších.

TOP 10 nejoblíbenějších italských sjezdovk:
1. místo - Monterosa Ski: Leonardo David
2. místo - Val Gardena: Saslong
3. místo - Alta Badia: Gran Risa
4. místo - Passo Tonale: Paradiso
5. místo - Abetone: Zeno Colo 3
6. místo - Cortina d’Ampezzo: Olimpia delle Tofane
7. místo - Val Di Fiemme: Olimpia Cermis
8. - místo - Arabba: Fodoma
9. místo - Marmolada: Bellunese
10. místo - Kronplatz: Sylvester

Širokou nabídku lyžařských zájezdů do Itálie najdete zde: Lyžování v Itálii 2018

Dolomity čekají na Vaši návštěvu. Výhodné předvánoční lyžování.

Lyžování v Dolomitech