Aktuality
Egypt - Marsa Alam

Egypt - Marsa Alam

16.9.2015

Před pár dny jsme se vrátili z cesty do Marsa Alam. Tato oblast si získala srdce už mnoha našich turistů,kteří zkouší jednotlivé hotely v této oblasti. Srovnávají, kde je nejhezčí korál, kde nejlepší strava a služby hotelu a kde největší pokoje.
Korálové podloží je typické i pro oblast Marsa Alam. Pokud tedy rádi sledujete podmořský život, nemusí to být jen při potápění nebo šnorchlování, ale i jen tak přimým pohledem do vody. Opravdu plavete v moři s dalšími živočichy a jste jeho součástí.

Hotely, které mají překrásné korály blízko pobřeží jsou v zálivech Brayaka Bay - Zee Brayaka Bay, Royal Brayaka Beach nebo Lagoon a Abu Dabbab - s hotely Malikia Beach, Hilton Marsa Nubian, Abu Dabbab Beach.Pokud máte štěstí uvidíte i želvy, kapustňáky a delfíny. Hotely, kde je přístup do moře i z mola, ale mají pěkné korály jsou v národním parku WAdi El Gimal - Gorgonia Beach.Hotel El Phistone Beach leží přímo u útesu Elphistone, s krásným korálem.

Celá oblast s vlastním letištěm se jmenuje podle malé vesničky Marsa Alam. Nenabízí ruch a nakupování, ale krásné přírodní mořské rezervace s korály a mimořádný výskyt některých mořských druhů. Hotely, s výbornými službami, all inclusive, klid a odpočinek i to je Marsa Alam.
Chcete si užít romantickou procházku na břehu moře? Pak si zajeďte do přístavu Port Galib. Toto město bylo vybudované  jen pro potřeby turistů a postupně se rozšiřuje. Zaujme krásnými parky, kavárničkami na nákupní třídě nebo zábavním a kulturním centrem. Z přístavu se vydávájí denně na průzkum moře lodě s potapěči, ale i výletní lodě.
Marsa Alam je výhodně položená i pro návštěvu Asuánské přehrady nebo starobylého Luxoru s Údolím králů.


Egypt znamená pro mnoho našich turistů opravdu vydařenou dovolenou. Mnoho let vyhledávali dovolenou v Egyptě milovníci historie a staroegypské kurtury. V současnosti jsou návštěvníky Egypta spíše nadšenci krásného koupání a lenošení se skvělými službami all inclusive.
Rudé moře znamená po většinu roku teplé moře a díky tomu pestrobarevný podmořský život.Snad každý viděl žluté a červené rybičky při plavání v moři. Ano, jsou to ty, které můžeme pozorovat v naší zemi jen v akváriích. Využijte příjemného počasí i v zimní sezoně, skvělých cen a leťte s námi do Marsa Alam.

Dovolená v Egyptě - Marsa Alam