Aktuality
Vrátili jsme se z Turecké riviéry

Vrátili jsme se z Turecké riviéry

22.4.2015

Turecko bylo ještě před 10 lety pro mnoho našich turistů vnímané jako blízká exotika. Země, která voněla kořením, pomeranči a slibovala krásné koupání za 3 hodiny letu. Dnes už nám Turecko připadá tak nějak evropské. Domluvíme se v něm německy, anglicky, rusky a pár slov i v češtině umí snad každý prodejce.Při nakupování můžete ještě smlouvat, ale vidíme spíše označení fixní ceny a i to je vlastně evropské.

Turecko nabízí dovolenou pro různé typy cestovatelů. Požitkářům v hotelích s all inclusive režimem slibuje výběr ve stravě i v nápojích. Větší výběr je samozřejmě v hotelích vyšší kategorie. Na Turecké riviéře je více hotelů 4-5* s bazény, tobogány a klouzačkami a animačními programy. Dlouhé písčité pláže jsou nejvíce kolem měst Side, Belek, Manavgat, Antalya a Alanya. Oblast Kemeru zaujme oblázkovými plážemi, s výhledem na pohoří Taurus a borovicové háje, které provoní klasický přímořský vzduch. V Kemeru je ve vzduchu cítit i vůně pomerančů a mandarinek, hlavně v období sklizně, která je v Turecku 2x ročně. Určitě ochutnejte uzrálé citrusy nebo výborné granátové jablko nebo čerstvou šťávu z nich. Ve stáncích, restauracích nebo i v hotelích vám šťávu vylisují tradičním způsobem už od 1 eura.

Pokud míříte do Turecka poprvé, většinou je to do oblasti Alanya, protože právě tady jsou nejpřijatelnější ceny a výběr bývá tradičně i v last minute. Připravte se na dlouhý transfer autobusem z letiště do hotelu, cca 2 hodiny. Ubytování je možné v městských hotýlcích přímo v centru dění nebo v klidnějších resortech, které mají své pláže, all inclusive a animační programy.

Oblast Side navštěvují milovníci historie a krásného koupání. Side, antické město, zaujme při každé návštěvě. Několika kilometrová vydlážděná promenáda podél moře je lemovaná hotely i restauracemi a prochází historickým městem. Oblast Side je rozdělená do více částí a od starého města může být vzdálené i 15 km. Hotely jsou s dobrými službami a kolem nich je vždy nějaká nákupní zona. A tak to je i v jiných městech na Turecké riviéře.


Milovníci nákupů si v Turecku přijdou na své. Koupit si můžete levné a kvalitní oblečení, trička už od 5 EUR, šaty, džíny, mikiny, ale i bundy, sluneční brýle a boty. Léta si návštěvníci Turecka vozili domů hlavně koření, čaje a kožené výrobky. Vždy ocenili, že se jedná o kvalitní materiály s dobrou cenou. Dnes si můžete koupit tyto výrobky i s větší postavou.

Výlety v Turecku jsou většinou za památkami, v kombinací s přírodními krásami. Většina výletů má přestávku na oběd v některé tradiční hospůdce se servírovanými jídly.V Turecku určitě vyzkušejte tureckou kávu, uvařenou v džezvě. Chutná jinak, vaří se už rovnou s cukrem a je silná.
Tradičním pokrmem v Turecku je i kebab. Prodává se do pečiva, pity nebo s hranolky, jak si kdo přeje. Cena je od 2 EUR.

A kdo v Turecku nevyzkouší tradiční tureckou lázeň-masáž v jednom, tedy hamam, jako by nebyl v Turecku. Podle návštěvníků hamamu jste po této proceduře jako znovuzrození, tělo je hebké a tak nějak lehké. Lépe je tuto procedůru absolvovat na začátku pobytu, abyste se lépe opalovali a užili si celou dovolenou v Turecku, stejně jako my.

Dovolená v Turecku se prostě vyplatí - skvělé služby za dobrou cenu.

 

POZOR !!!  na platnost pasu - od roku 2015 musí být pas platný minimálně 6 měsíců po navratu z Turecka.

Dovolená v Turecku