Aktuality
Tenerife dovolená nejen v zimě a na jaře

Tenerife dovolená nejen v zimě a na jaře

26.2.2018

Ostrov Tenerife je největším ostrovem z Kanárských ostrovů. Přezdívá se mu také ostrov věčného jara nebo ostrov čtyř ročních období. Ale můžete mu také říkat ostrov nejvyšší  španělské hory.

K pobytu nebo poznávání vybízí stabilní klima, počasí většinou slunečné a teploty po celý rok 20-29 stupňů. Na jižní části ostrova je teplota vždy tak o 2-4 stupně vyšší. Koupání v Atlantiku může někoho odrazovat, ale na většině pláží jsou vlnolamy, z kamení. I díky tomu můžete využít osvěžující  relaxaci v mořské vodě.

Nejvyhlášenější pláží ostrova je na severovýchodě Las Teresitas, která je 1.500 m dlouhá a má bílý jemný písek navezený ze Sahary a slibuje nádherné koupání. Na jihu jí konkuruje Playa del Duque. Vyhlášené pláže Playa de Fañabé, s vulkanických černým pískem na jihu v Costa Adeje nebo Playa Jardín s jemným také černým pískem na severu v Puerto de la Cruz. Obě tyto pláže jsou také velmi oblíbené.  Zajímavostí je, že nejste po ležení v písku černí, jak by se někdo mohl domnívat.

Pro dovolenou na Tenerife doporučujeme výlet na opačné pobřeží a k nejvyšší hoře Pico del Teide. Pico del Teide obdivuje každý, kdo na ostrov přilétá už při přistávání. Dominanta ostrova je vlastně spící sopka, která je vidět z různých stran ostrova. Pokud se vydáte k úpatí hory do výšky 2.500 m, můžete pozorovat, jak se cestou mění  příroda kolem. Na lávových polích je chráněné území a mění se i barvy a struktura lávy a skal. Fantastická podívaná opravdu stojí zato. Kabinová lanovka k vrcholu jezdí denně mezi  9-16 hodinou.

Tenerife má své kouzlo i pro milovníky historie. Nejvíce památek lze nalézt v severní části ostrova. Městečko Cristobal de la Laguna se pyšní univerzitou a nejstarší katedrálou ostrova, která je památkou UNESCO.  La Orotava nacházející se nad hlavním městem ostrova (Santa Cruz de Tenerife) je půvabné městečko s výhledem na oceán.Zde při procházce centrem uvidíte paláce i měšťanské domy, ozdobené dřevěnými balkony, které jsou ozdobou i mnoha nových staveb.  Turisticky velmi oblíbené Puerto de la Cruz se nachází několik kilometrů od La Orotavy má své historické centrum blízko pobřežní promenády. 

S dětmi i bez nich stojí za prohlídku vyhlášený Loro Parque – ZOO a botanická zahrada v jednom, v Puerto de la Cruz.  Nejen různé druhy papoušků, ale i jejich show a také kosatky, delfíni a lachtani se svými  cvičiteli předvedou vtipná vystoupení pro pobavení všech. Pro všechny s platnou vstupenkou Loro Parque je doprava do historického centra a zpět vláčkem zdarma. Koupání v Puerto de la Cruz můžete také vyzkoušet v LagoMartianez v 7 bazénech i umělým jezerem s mořskou vodou. Další zábavou pro rodiny s dětmi je Siam Park, velký Aquapark, v thajském stylu, s atrakcemi i pro dospělé, v Playa de la America.  Samozřejmě, že v Playa de la America lze nalézt i další atrakce jako Aquaparque nebo Jungleparque.

Lety na tento ostrov máme z Prahy, Vídně i polských Katowic. Na Tenerife se létá po celý rok.

Vyberte si  z naší nabídky ubytování na ostrově Tenerife.

Jarní dovolená na Tenerife, Kanárské ostrovy