Aktuality
Hevíz

Hevíz

10.5.2017

Hevíz je příjemné městečko, které vyrostlo v okolí termálního jezera. Procházka parkem, se záhony upravenými od jara do podzimu je krásným odpočinkem. Pro nadšence cykloturistiky i turistiky je Hevíz jen 6 km od nejbližšího městečka u Balatonu, Keszthely. Blízkost Balatonu vybízí nejen k procházkám podél tohoto maďarského moře, ale i k výletům po okolí.
Díky cyklostezkám můžete vyjet třeba do vinic nad Hevízem a ochutnat místní víno. Maďarská kuchyně je tradičně velmi chutná a většina turistů si také domů přiveze nějakou kulinářskou specialitu.
Termály jsou v Maďarsku oblíbené po celý rok. Většina je jich ale jen pro letní využití, což je od května do října.
Hevíz má termální jezero sopečného původu, která jsou jinak v Evropě snad jen na Islandu. Termální areál postavili přímo na jezeře a léčí se tady nemocní z Evropy už bezmála 200 let. Léčivou termální vodou i bahnem. Bazének s bahnem je přímo v jezeře. Jezero je hluboké od 2 do 38 metrů a tak se koupající pohybují s kruhy, kvůli pocitu bezpečí. Občas cítíte ve vodě dotyk stonku nebo egyptského lotosu či indického leknínu, který pokud nekvete není ve vodě vidět. Plavání i odpočinek v jezeře si užívají i lidé, co v krytých areálech hůře dýchají. Jezero je ukryté mezi lesy a tím má speciální mikroklima. Voda je bohatá na vápník, magnesium a sodík. Vhodná je tedy na poúrazové a pooperační stavy, na rehabilitaci, ale i pro nemocné revmatismem a osteoporózou. Pokud nechcete do jezera, nebo do horké části přímo pod hlavní budovou na jezeře, můžete využít Szent András, rehabilitační lázně, kde se dají i čerpat různé procedury.
Hotely, kde můžete využít wellness i pobyt s polopenzí a výbornými službami máme v nabídce celoročně. Danubius Health Spa Resort Aqua i s all inclusive. Europa Fit, Lotus Therme Hotel a Spa, Danubius Health Spa Resort Hevíz, PalaceHevíz i hotel Panoráma s polopenzí.
Hevíz zkrátka stojí za návštěvu.

Maďarské termální jezero