Aktuality
Řecké ostrovy - Zakynthos

Řecké ostrovy - Zakynthos

19.4.2016

Chcete navštívit nejslunnější ostrov v celém Řecku? Tak vám vřele doporučujeme strávit dovolenou na ostrově Zakynthos, kterému se také říká „Ostrov vůní“ nebo také „Zante“. Vyhledáváte noční život a rušná letoviska nebo raději preferujete klid? Máte rádi tradiční taverny s jejich neopakovatelnou atmosférou a nepřeplněné pláže? Tak právě tento ostrov je pro vás ten pravý, každý tu najde to své.Let trvá pouze dvě hodiny. A nemusíte se bát migrantů, protože Zakynthos je ostrovem v západní části Řecka.

Ostrov je pojmenován podle Zacyntose, syna legendárního Arcadiana (vůdce kmene Dardanů). Nalézá se v Jónském moři a hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Zakynthos. Pláže se rozprostírají pouze podél jižního a východního pobřeží. Západní a severní část ostrova je značně hornatá, ale skrývá opravdu nádhernou přírodu.

Nejnavštěvovanějšími letovisky jsou Agios Sostis, Alikanas, Alykes, Amoudi, Argasi, Kalamaki, Laganas, Tsilivi, Vassilikos. Turistická sezóna je tu od poloviny dubna do konce září.

Pokud vyhledáváte skvělou zábavu ... pokračování

Ostrov Zakynthos, dovolená v Řecku